Jednotlivé typy školení

Seznam dostupných možností školení zaměstnanců a rozvoj pracovníků se v průběhu let významně rozrostl. Zatímco tradiční školní aktivity ve třídě jsou stále nejběžnější, novější metody získávají na síle i popularitě.

Typ školení, který si vyberete, bude výrazně záviset na tématu a obsahu, velikosti skupiny proškolovaných zaměstnanců a na tom, jak pracovní skupina reaguje na proces učení. Je také důležité zvážit výhody, které chcete využít jako výsledek konkrétního vzdělávacího programu.

Zde je několik příkladů školení, ze kterých můžete vybírat.

TRADIČNÍ ŠKOLENÍ VE TŘÍDĚ

Učení ve třídě je metoda, která se obvykle používá v tradičních učebních prostředích, jako jsou školy, univerzity a podniková školicí centra. Učení ve třídě zůstává základní metodou výcviku v oblasti učení a rozvoje, přičemž poskytovatelé takových prostor přizpůsobují rozvržení místností tak, aby zlepšili vzájemnou interakci mezi jednotlivými účastníky.

Školení ve třídě nebo v přednáškové místnosti je nejtradičnější formou školení. Mít někoho dobře obeznámeného s výukou a vysvětlující daný předmět skupině lidí je časem prověřená metoda, i když svým rozsahem a přitažlivostí poněkud omezená.

Pro mnoho zaměstnanců představuje tradiční model učení ve třídě nudný způsob průběhu školení. Pak se klidně může stát, že budou namísto poslouchání výkladu hrát pod lavicí online hry – třeba na Playamo online, nebo sledovat sociální sítě a videa.

Tyto typy přednášek se dobře hodí k předávání velkého množství informací libovolnému počtu lidí, ale s nedostatkem zapojení a interakce mezi účastníky, ztráta pozornosti během zdlouhavých přednášek a potíže s absorpcí velkého množství informací jsou nejčastější kritikou tohoto typu školení.

VIRTUÁLNÍ ŠKOLENÍ

V závislosti na složitosti a délce školicího programu mohou být hodnotnými způsoby školení různá školicí videa a další online zdroje. Virtuální školení může probíhat buď samostatně, nebo jako součást komplexnějšího výcvikového programu zahrnujícího prvky virtuálního učení a tradičního učení ve třídě.

Pokud jde o virtuální učení, je to pravděpodobně nejoblíbenější, ne-li účinnější způsob školení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *