Jak si si uchovat zdravou rutinu i při konferencích?

Máte před sebou účast na konferencích, seminářích, školeních a firemních kurzech a děsíte se toho, že vypadnete ze své zdravé rutiny plné vyvážené stravy a pravidelného pohybu? Práce mimo domov neznamená, že musíte opustit svůj obvyklý zdravotní a fitness režim.

Zde jsou hlavní tipy pro udržení kondice i během týdnů na pracovních cestách:

Nenechte se příliš zlákat

Jeden aspekt účasti na konferenci, který si každý všimne, je rozmanitost a množství dostupných potravin. Pokud máte během dne nějaké pauzy a prostoje k občerstvení, snažte se ignorovat nabízené koláče a pečivo a místo toho si dejte čerstvou zeleninu, nebo čerstvé či sušené ovoce.

U hlavních jídel se držte menších porcí a přidejte hodně zeleniny. Vyhněte se také kalorickým nápojům.

Zabalte si zdravé svačiny

Zvolte ve stravě kompromisy. Například si místo dezertu plného cukru a nezdravých tuků dejte čerstvé ovoce. Pokud si myslíte, že byste mohli spadnout do nezdravého stravovacího stylu, sbalte si s sebou výživnou a zdravou svačinu, jako jsou mandle a lískové ořechy nebo dýňová semínka.

Naplánujte si cvičební rutinu

Většina konferenčních budov nabízí i rekreační a sportovní zázemí v podobě tělocvičen a posiloven. Jejich vybavení, jako jsou veslařské trenažéry, běžecké pásy, rotoped, posilovací stroje a sauny, vám pomohou zůstat ve formě.

Většina hotelů také disponuje vlastní posilovnou, bazénem nebo využijte tělocvičnu či fitness centrum poblíž vašeho hotelu, ve kterém jste ubytovaní. Nebuďte líní a hledejte možná řešení, díky kterým zůstanete zdraví a fit i na cestách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *